Ta witryna używa plików cookie innych firm oferują lepszą obsługę i serwis. Podczas przeglądania Internetu lub korzystania z naszych usług, zgadzasz się na korzystanie z nich. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili. Więcej informacji Zaakceptować
20-11-2020

Szacunek dla ofiar wymaga potępienia ich oprawców

W dniu ofiar nienawiści, przemocy i uprzedzeń wobec osób transseksualnych zadajemy sobie pytanie: co myśli Kościół katolicki o osobach transseksualnych i ich prawie do korekty płci? Kto może to wyjaśnić lepiej niż papież Franciszek? Posłuchajmy go.

Odnosząc się do możliwości korekty płci osób transseksualnych, mówi, że dziś w szkołach uczy się dzieci, że mogą „wybierać płeć” (bez podania jakiegokolwiek dowodu na to fałszywe i poważne oskarżenie, które trywializuje niezbędny szacunek dla osób transseksualnych w edukacji). I komentuje: „Przeżywamy czas unicestwienia człowieka jako obrazu Boga… Za tym kryją się ideologie… prawdziwe kolonizacje ideologiczne. Jedną z nich – mówię to jasno z „imienia i nazwiska” – jest gender!... Są to kolonizacje ideologiczne, także wspierane przez bardzo wpływowe kraje. Kiedy rozmawiałem z papieżem Benedyktem, który ma się dobrze i ma jasną myśl, powiedział mi: „Wasza Świątobliwość, to epoka grzechu wobec Boga Stwórcy”. To mądre! Bóg stworzył mężczyznę i kobietę; Bóg stworzył świat, w taki to konkretny sposób, a my czynimy coś przeciwnego…” (27.07.2016, por. www.vatican.va).

Zachęcam osoby LGBTIQ do bardzo uważnej refleksji nad tym, co Kościół myśli i nakazuje nam myśleć o osobach transseksualnych. Zachęcam osoby LGBTIQ do refleksji nad ich oklaskiwaniem papieża Franciszka. Katolicki system doktrynalny, który papież wspiera i utrzymuje, leży u podstaw nienawiści, przemocy i uprzedzeń wobec osób transseksualnych. Dziś również wspominamy ofiary tego ideologicznego prześladowania propagowanego przez Kościół katolicki.

Jeśli chcesz szanować ofiary, musisz najpierw potępić wszystkich ich oprawców. Nie możesz szanować ofiar i jednocześnie oklaskiwać ich oprawcę.